Blog

Ćwiczenia aerobowe a odchudzanie

fitness-series-2-68975-mOdchudzanie to nie tylko odstawienie tłustych i niezdrowych produktów spożywczych, ale też trening. Jeśli planujemy zdrowo schudnąć bez podejmowania jakichkolwiek ćwiczeń, trudno liczyć na jakiekolwiek efekty. Niezbędne jest połączenie racjonalnej diety z wysiłkiem. Jakie ćwiczenia najlepiej wykonywać, aby pobudzić metabolizm i rozpocząć spalanie zbędnego tłuszczu?

Wielu ekspertów jest zdania, że doskonałym sposobem na uzyskanie pożądanej wagi jest trening aerobowy. Wpływa on korzystnie nie tylko na sylwetkę, ale też poprawia kondycję i zapewnia dawkę energii. Jeżeli chcemy się dotlenić i wspomóc układ krążenia, ćwiczenia aerobowe są idealnym rozwiązanie. W dodatku pozwalają pobudzić metabolizm.

Jak trenować?

Warto rozpocząć od delikatnego treningu, aby nasze tętno nie wzrastało na początku zbyt mocno. Lekki i długotrwały trening to znakomity początek dla osób, które nie ćwiczyły do tej pory, a chcą zgubić zbędne kilogramy. Można tutaj rozpocząć chociażby od biegania. Powolny bieg przez pół godziny nie będzie bardzo męczący, a skutecznie pobudzi procesy spalania. Podczas treningu aerobowego mięśnie otrzymują odpowiednią dawkę tlenu, co znacznie przyspiesza procesy tlenowe i spalanie tkanki tłuszczowej. Jest to zatem idealne rozwiązanie dla osób borykających się z nadprogramowymi kilogramami. Poleca się tutaj wykorzystywać urządzenia mierzące tętno, aby kontrolować jego poziom i utrzymywać go na takiej wysokości, która zapewni najbardziej efektywne spalanie tłuszczu. Tętno nie powinno zbytnio wzrastać, abyśmy mogli zapewnić sobie prawidłowy przebieg procesów tlenowych.

Trening powinien być umiarkowanie intensywny, ale dłuższy. Do ćwiczeń aerobowych zaliczymy bieganie, nordic walking, jazdę na rowerze, pływanie czy skakanie na skakance. Ćwiczenia te można wykonywać przez cały rok, ponieważ w lecie pobiegamy na zewnątrz, a w zimie możemy bazować na bieżni znajdującej się na siłowni. Można też zainwestować w rowerek stacjonarny i postawić go sobie przed telewizorem w domu.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress