Blog

Cynamon – przyprawa, która pomaga na wiele sposobów

Cynamon zazwyczaj kojarzy się tylko z piernikami i egzotyczną kuchnią, tymczasem ma on naprawdę wiele właściwości, które mogą pozytywnie wpłynąć na ludzki organizm. Na tyle wiele, że po prostu warto go mieć w swojej kuchni. Część spośród nich pomaga w efektywnym zrzucaniu kilogramów.

Sojusznik w odchudzaniu

Jedną z głównych cech tej orientalnej przyprawy jest usprawnienie trawienia i metabolizmu. Dzięki niemu składniki odżywcze zamiast zalegać w organizmie są odpowiednio przetwarzane zamiast w nim zalegać. Duża zawartość błonnika sprawia przy okazji, że niepotrzebne składniki są łatwiej „wymiatane”, co mocno go odciąża i pozwala na dodatkowe zrzucenie kilogramów. Co jednak najbardziej istotne, ten sam błonnik sprawia, że szybciej odczuwamy sytość – to zaś przekłada się na mniejszą skłonność do podjadania.

Broni przed słodyczami

Dodatkowo cynamon sprzyja regulowaniu poziomu cukru we krwi, przeciwdziała podwyższaniu insulinoodporności i zmniejsza poziom łaknienia na słodycze. To istotne, gdyż zazwyczaj wraz ze spożyciem kolejnych dawek cukru organizm sygnalizuje zwiększenie głodu – choćby po to, by dostarczyć sobie minerałów mogących zrównoważyć wpływ cukru.

Nie tylko odchudzanie

Warto jednak zaznaczyć, iż cynamon zawiera cały szereg innych właściwości, które co prawda same w sobie służą już czemu innemu, niż odchudzanie, ale jednak są to cechy ważne dla zdrowia. Najbardziej wśród nich wyróżnia się oddziaływanie przeciwzapalne, które sprzyja regeneracji organizmu, zwłaszcza po przebyciu chorób lub przy okazji odtruwania organizmu.

Idealna przyprawa

Co ciekawe, cynamon stanowi świetny zamiennik cukru. Będąc od niego znacznie zdrowszym i tak nadaje potrawom (w tym również ciastom), całkiem słodki smak. Tyle, ze zamiast tuczyć, posiada – jak już wspomniano na początku – właściwości przyspieszające metabolizm. A przy okazji dostarcza również magnezu, o którego niedoborach krążą już niemal legendy.

Co za dużo, to niezdrowo

Przy wszystkich pozytywach trzeba jednak wspomnieć i o minusie. Cynamon posiada w swym składzie kumarynę, składnik, który w nadmiarze może zaszkodzić wątrobie. Dlatego też należy zachować zdrowy umiar w jego stosowaniu.

Porady przygotowane dla apteki Cefarm24.pl.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress