Blog

Czy grupa krwi ma wpływ na dietę?

nurse-1-1158314-mWybór odpowiedniej diety nie zawsze jest prosty, ponieważ nie każdy z nas gotowy jest na wszelkie wyrzeczenia, aby pozbyć się zbędnych kilogramów. Co chwilę słyszymy o pojawieniu się nowej diety, która może wesprzeć starania o smukłą sylwetkę. Okazuje się jednak, że z czasem niektóre sposoby żywienia zyskują złe opinie specjalistów. Warto zatem zastanowić się, czy rzeczywiście wybieramy dietę skuteczną i zarazem bezpieczną dla naszego zdrowia. Taką propozycją wydaje się być dieta adekwatna do grupy krwi.

Teoria, jaka powstała u podstaw tej diety, opiera się na założeniu, że żywność dzielona jest na kilka grup. Jedną z nich są produkty działające niczym lekarstwo na organizm z określoną grupą krwi, zaś inne będą dla niego jakby trucizną. Istnieją też zupełnie obojętne produkty, które nie szkodzą, ale też nie wpływają dobroczynnie na kondycję organizmu. Chodzi tutaj przede wszystkim o wspomaganie pracy układu odpornościowego, ale też o utrzymanie odpowiedniej wagi.

Co przynosi dieta zgodna z grupą krwi?

Organizm zyskuje większą dawkę energii potrzebnej do działania, więc nie odczuwamy zmęczenia i możemy więcej osiągnąć. Ponadto dieta ta ułatwia zrzucenie nadprogramowych kilogramów i utrzymanie odpowiedniej masy ciała. Wpływa zatem korzystnie na nasz wygląd oraz samopoczucie.

Jak rozpocząć stosowanie diety grupy krwi?

Jeśli nie znamy swojej grupy krwi, możemy wykonać badanie w przychodni. Dla każdej grupy przygotowano wskazówki dotyczące pokarmów, których należy unikać oraz tych, których nie powinno zabraknąć w codziennym jadłospisie. Warto też wiedzieć, że dla każdej grupy krwi przewidziano określony rodzaj ruchu, dzięki któremu mamy efektywniej gubić zbędne kilogramy. Dla jednej grupy zaleca się ćwiczenia bardziej intensywne, zaś dla innej mniej wymagające ćwiczenia relaksujące. Część osób powinna stawiać na umiarkowany wysiłek, zaś innym poleca się aerobik lub bieganie.

Poznanie swojej grupy krwi może ułatwić dobór produktów spożywczych oraz wybór właściwego treningu.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress