Blog

Czy siłownia zwiększa masę?

W założeniach niektórych stałych bywalców siłowni, ciężary i sztangi są po to, aby uzyskać przyrost masy mięśniowej. Zdarza się, że gdy ktoś (szczególnie mężczyzna), uczęszcza regularnie na siłownię, efektem jego aktywności są olbrzymie bary, silne uda i wielkie plecy. Kobiety jednak w większości wolną unikać zwiększonych rozmiarów… Czy to znaczy, że siłownia nie jest dla nich?

Takiego wniosku nie należy wysnuwać naprędce. Siłownia może pięknie wymodelować sylwetkę, o ile tylko dostarczymy sobie także porcji ruchu bardziej regularnego i kondycyjnego, choć nieco mniej wysiłkowego. W praktyce oznacza to, że tajemnicą silnego, sprężystego, ale wciąż szczupłego ciała są ćwiczenia aerobowe 3-4 razy w tygodniu (pół godziny intensywnego biegu, czterdzieści minut pływania, godzina fitness itp.) oraz wizyta na siłowni mniej więcej dwa razy w tygodniu (można udać się na nią nawet bezpośrednio po bieganiu). Tam najlepiej wykonać po 3 serie ćwiczeń na uda, brzuch, pośladki, klatkę, barki, nogi czy plecy.

Jeżeli mamy więcej czasu i możemy odwiedzać siłownię 3 razy w tygodniu warto każdy kolejny trening poświęcić na dwie kolejne partie ciała: poniedziałek – klatka, nogi, środa – barki, ramiona itd. Warto pamiętać, że brzuch powinniśmy ćwiczyć niezależnie od innej formy ruchu, codziennie – wykonując np. rano 50 szybkich brzuszków.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress