Blog

Dlaczego warto pić herbatę podczas odchudzania?

Herbata to jeden z najchętniej wybieranych napojów. Uwielbiamy ją przede wszystkim ze względu na smak, ale picie naparu z zielonej i czerwonej herbaty pomaga również zachować zgrabną sylwetkę.

Zielona herbata to jeden z najzdrowszych napojów. Aromatyczny napar jest nie tylko smaczny, ale również pomaga zachować smukłą sylwetkę. W jaki sposób? Picie zielonej herbaty hamuje rozwój bakterii w układzie pokarmowym, a dodatkowo pobudza go do wydzielania soków trawiennych. Ponadto przyspiesza ona metabolizm i usuwa z organizmu toksyny, a co za tym idzie – sprawia, że tłuszcz spalany jest szybciej. Napar z zielonej herbaty to również sposób na uzupełnienie braku minerałów podczas diety odchudzającej.

Czerwona herbata nazywana jest często pogromcą tłuszczu ze względu na jej właściwości. Nie tylko przyspiesza przemianę materii, ale dodatkowo powoduje bardziej intensywne wydzielanie soków trawiennych, co z kolei przyczynia się do szybszego metabolizmu i bardziej efektywnego spalania tłuszczów. Chociaż nie wszyscy lubią jej specyficzny smak i aromat, warto się do niej przekonać, aby wspomóc odchudzanie.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress