Blog

Jak działają tabletki na odchudzanie?

Tabletki na odchudzanie to sposób przyspieszenia diety lub początkowa jej faza, mająca przyspieszyć efekt pierwszych kilku tygodni, dodać wigoru i zachęcić do utrzymania efektu tak, aby nie nastąpił efekt jo-jo. Jak każdy wie, same suplementy nie wystarczą, gdyż szybko wrócimy do poprzedniej wagi. Dlatego trzeba jednocześnie regularnie ćwiczyć i zdrowo się odżywiać – a najlepiej raz na zawsze zmienić nawyki żywieniowe.

Jak jednak wybrać tabletki? Przede wszystkim, poprzez zapoznanie się z ich składem. Powinny być kupione w aptece lub z uznanej strony internetowej, nie mogą też zawierać nieznanej nam chemii. Spotkać w ich składzie możemy na przykład błonnik, który powoduje uczucie nasycenia, a wydalany z organizmu częściowo „pociąga” za sobą produkty przemiany materii. Wśród składników pojawić się może także kwas linolowy (CLA), który przyśpiesza przemianę tłuszczów w energię i zapobiega jego gromadzeniu. Jednocześnie zwiększa tkankę mięśniową, dzięki czemu służy osobom aktywnym fizycznie.

Energii doda nam także kofeina, a chrom zahamuje łaknienie i zmniejszy naszą ochotę na słodycze. Przyjmując którykolwiek z tych preparatów należy jednak być świadomym, że coś takiego jak dieta bez wysiłku i bez wyrzeczeń nie istnieje. Należy więc nie tylko wspomagać się preparatami.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress