Blog

Śniadanie dla odchudzających się

3Co jeść na śniadanie, gdy z jednej strony chce się skonsumować posiłek lekki i mało kaloryczny, a z drugiej strony chce się uniknąć sytuacji, w której głód dopadnie nas już po godzinie, gdy na przykład będziemy w pracy?
Najzdrowsze śniadania to te, które dostarczą energii. Powinny być pełnowartościowe, dostarczać jak najwięcej witamin i minerałów. Gdy jest jesień lub zima powinny być dodatkowo ciepłe – choć ten ostatni warunek nie jest konieczny.

Poranne posiłki przygotowywać możemy na bazie płatków owsianych lub kaszy jaglanej. Płatki zalane wodą poprzedniego dnia nie muszą być nawet gotowane. Wystarczy namoczoną garść płatków zmieszać z utartym jabłkiem, grejpfrutem i pestkami słonecznika, a pełnowartościowe śniadanie mamy gotowe. Inna opcja to kasza jaglana. Do ugotowanej kaszy można dodać podduszone na małym ogniu plasterki jabłka, żurawinę lub suszone śliwki czy banana.

Jeśli zaś nie lubisz słodkich śniadań, zjedz kanapkę na pełnoziarnistym pieczywie, bez masła, za to z polędwicą z indyka, papryką i pomidorem lub z sałatką, ogórkiem i jajkiem. Koniecznie unikaj słodkich płatków na mleku czy bułek z kiełbasą lub dżemem.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress