Blog

Woda z cytryną uzupełnieniem diety

Woda z cytryną uzupełnieniem diety

OLYMPUS DIGITAL CAMERABardzo często bywa tak, że najprostsze rozwiązania są najlepsze. Woda z cytryną nie zastąpi nam posiłku, nie spali kalorii za nas, ale za to przeczyści nasz organizm i zbawiennie wpłynie na metabolizm. Polecana jest szczególnie tym, którzy są na diecie odchudzającej, jednak wiedzę o jej korzystnym oddziaływaniu na cały organizm każdy z nas powinien sobie wziąć do serca.

Jak to działa? Zawarte w cytrynie składniki (np. witamina C i rutyna) uczestniczą w metabolizmie tłuszczów, cholesterolu i kwasów żółciowych. Cytryna uszczelnia także naczynia krwionośne i zapobiega odkładaniu się wyżej wymienionych składników. Jej głównym zadaniem jest jednak oczyszczenie organizmu z toksyn. Dzięki niej możemy poczuć się lżej, pozbędziemy się też wrażenia opuchniętego brzucha czy nóg.

Cytrynę można zastąpić podobnie działającą, ale zawierającą jeszcze więcej witaminy C limonką. Napój zaś najlepiej spożywać na czczo – duża szklanka tuż po wstaniu z łóżka. W ciągu dnia naszym „detoksem” może być zielona herbata.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress